Aktuality Plánujeme
02.10.2015

Paříž - září 2015


Nádhera, mít hned první den celou Paříž u nohou. Z 56. patra věže Montparnassu jsme měli skvělý výhled na všechny pařížské čtvrti i s jejich pamětihodnostmi: na Eiffelku, Invalidovnu, Vítězný oblouk, Louvre, Centre-Pompidou, Sacré-Coeur a na mnoho dalších skvostů. A vůbec, užili jsme si Paříž báječně se vším, co k ní patří: sluníčko, déšť, příjemný hotel a milé Francouze, možnosti nákupů anebo jen malé zastavení v Lucemburské zahradě či na nábřeží Seiny s nakouknutím k bouquinistům. Měli jsme ale i nepěkný zážitek, kdy byl jeden náš spolužák v metru na Trocaderu okraden. 

Třikrát díky! Díky využití metra, autobusu a lanovky, díky dobře promyšlenému zájezdu pí. profesorkou Kocourkovou a díky víkendovým evropským dnům kulturního dědictví, jsme měli a máme spoustu nádherných zážitků z města nad Seinou.

2. den: Pere La chaise, Sacré-Coeur, Place du Tertre, Moulin Rouge, Musée d´Orsay, Champs Elysées, Tour Eiffel

3. den: Vernisáž výstavy karnevalových kostýmů na radnici Joinville le Pont, Quartier latin, techno party na Saint Michel, Palais du Luxembourg, Jardin du Luxembourg, Notre Dame de Paris, Centre Pompidou, 

4. den: Knihovna F. Miterranda, Saint Denis s hrobkami králů, královská porcelánka v Sevres a Pařížská prefektura s Invalidovnou  

5. den: Moderní čtvrť la Défense - nákupy a návrat do Prahy   

Vrátili jsme se šťastně domů a budeme na Paříž vzpomínat nejen při hodinách francouzštiny. Naše zážitky nám také pomohou při přípravě na maturitu. Poznali jsme toto velkoměsto z mnoha pohledů a rádi se do něho budeme v budoucnu vracet. Počtvrté díky!!!

Soňa Samková a žáci 

Kde nás najdete?

mapa
+ zvětšit
| online mapa

Nostrifikace

Základní informace Okruhy otázek

Odkazy

gchd na facebooku klub rodičů školní jídelna loogopraha ministerstvo školství

Třídní stránky

1.M 1.J 2.M 2.J 3.M 3.J 4.M 4.J 5.M 5.J 6.M 6.J 7.M 7.J 8.M 8.J 1.C 2.C 3.C 4.C