Aktuality Plánujeme


Komise francouzského jazyka

Proč se učit francouzsky?

- francouzsky mluví více než 600 milionů lidí na světě
- francouzština je jedním z oficiálních jednacích jazyků Evropské unie i dalších mezinárodních institucí a organizací
- v ČR působí mnoho firem z francouzsky mluvících zemí, které často marně hledají francouzsky mluvící zaměstnance
- francouzské instituce v Praze pořádají mnoho kulturních i vědeckých akcí
- francouzština je krásný jazyk...

Vyučující francouzského jazyka


(všichni splňují požadavky odborné kvalifikace včetně rodilého mluvčího)

Mgr. Ivana Hasalová – K 12
PhDr. Blanka Kocourková – K 13
Mgr. Soňa Samková – K 13 (garant)
Benoit Beuzon - rodilý mluvčí - K 13

Užitečné odkazy:
Francouzský institut v Praze: www.ifp.cz
Francie v ČR: www.france.cz
Francouzský vyhledavač: www.google.fr
Francouzština jako cizí jazyk: www.fle.fr

Mimoškolní akce

V září 2015 započala, po přípravách na konci minulého školního roku, spolupráce se školou ve Francii (v Muy, poblíž Nice). Projekt je realizován formou e-Twinningu, kde budou vybraní žáci zpracovávat různá témata ve smíšených dvojicích. Dorozumívacím jazykem je francouzština, angličtina a němčina. Francouzští žáci s vyučujícími přijedou do Prahy 28. 3. 2016. Výprava našich žáků do Muy se uskuteční na konci září 2016. Cílem je setkání žáků po předchozí korespondenci a vzájemné poznávání kulturně- historických souvislostí zemí obou škol.

Příprava na olympiádu ve francouzském jazyce, školní kolo v lednu, regionální kolo v březnu. Předání informací o obsahu a podmínkách soutěže žákům ve třídách. Individuální příprava žáků před regionálním kolem.

V únoru 2016 - návštěva Francouzského institutu v Praze (dále IFP) - knihovna a mediatéka, včetně komentáře vedoucí knihovny a možného zápisu žáků k členství v knihovně.

Vyhledávání žáků pro studium ve Francii v projektu „Jeden rok ve Francii“ (ve školním roce 2014/2015 jedna žákyně v Muy, 2015/2016 jedna žákyně v Toulouse).

Návštěva Národní galerie v Holešovicích (Francouzští impresionisté) a jiné dle nabídky.
Další akce ve spolupráci s francouzským institutem v Praze (literární soutěž, kino, vernisáže, exkurze, debaty).

Tematické zájezdy do Francie

Organizujeme pro žáky školy zájezdy do Francie, zúčastnit se mohou i nefrancouzštináři. Vyučující jsou zároveň průvodci a komentují prohlídky dle potřeb a úrovně znalostí žáků česky i francouzsky. Např. říjen 2013 – Paříž I; září 2014 – Provence II; září 2015 Paříž II (letecky 20 žáků) ‚ připravujeme - červen 2016 - Normandie.


Miniprezentace ze zájezdu do Provence 2014 ke stažení stáhni

Paříž - září 2015

Nádhera, mít hned první den celou Paříž u nohou. Z 56. patra věže Montparnassu jsme měli skvělý výhled na všechny pařížské čtvrti i s jejich pamětihodnostmi: na Eiffelku, Invalidovnu, Vítězný oblouk, Louvre, Centre-Pompidou, Sacré-Coeur a na mnoho dalších skvostů. A vůbec, užili jsme si Paříž báječně se vším, co k ní patří: sluníčko, déšť, příjemný hotel a milé Francouze, možnosti nákupů anebo jen malé zastavení v Lucemburské zahradě či na nábřeží Seiny s nakouknutím k bouquinistům. Měli jsme ale i nepěkný zážitek, kdy byl jeden náš spolužák v metru na Trocaderu okraden. Třikrát díky! Díky využití metra, autobusu a lanovky, díky dobře promyšlenému zájezdu pí. profesorkou Kocourkovou a díky víkendovým evropským dnům kulturního dědictví, jsme měli a máme spoustu nádherných zážitků z města nad Seinou.
2. den Père La chaise, Sacré-Coeur, Place du Tertre, Moulin Rouge, Musée d´Orsay, Champs Elysées, Tour Eiffel
3. den Vernisáž výstavy karnevalových kostýmů na radnici Joinville le Pont, Quartier latin, techno party na Saint Michel, Palais du Luxembourg, Jardin du Luxembourg, Notre Dame de Paris, Centre Pompidou,
4. den Knihovna F. Miterranda, Saint Denis s hrobkami králů, královská porcelánka v Sèvres a Pařížská prefektura s Invalidovnou
5. den Moderní čtvrť la Défense - nákupy a návrat do Prahy

Vrátili jsme se šťastně domů a budeme na Paříž vzpomínat nejen při hodinách francouzštiny. Naše zážitky nám také pomohou při přípravě na maturitu. Poznali jsme toto velkoměsto z mnoha pohledů a rádi se do něho budeme v budoucnu vracet. Počtvrté díky !!!

Soňa Samková a žáci


A ještě fotografie..............

Kde nás najdete?

mapa
+ zvětšit
| online mapa

Nostrifikace

Základní informace Okruhy otázek

Odkazy

gchd na facebooku klub rodičů školní jídelna loogopraha ministerstvo školství

Třídní stránky

1.M 1.J 2.M 2.J 3.M 3.J 4.M 4.J 5.M 5.J 6.M 6.J 7.M 7.J 8.M 8.J 1.C 2.C 3.C 4.C