Aktuality Plánujeme


Komise fyziky

Ve třídách oborů školních vzdělávacích programů Myslím, tedy jsem a Per partes ad astra se fyzika vyučuje ve všech ročnících. Používané učebnice jsou na nižším gymnáziu knihy vydavatelství Fraus a na vyšším a čtyřletém gymnáziu doporučujeme řadu učebnic fyziky pro gymnázia nakladatelství Prometheus.

V oboru Cizí jazyky – brána do světa je fyzika vyučována od prvního do sedmého ročníku studia. Používanou sadou učebnic na nižším stupni je řada nakladatelství Prometheus, na vyšším stupni doporučujeme učebnice stejného nakladatelství nebo učebnice O. Lepil Fyzika pro střední školy.

Kromě hodin fyziky se u nás na škole dále vyučují volitelné semináře se zaměřením na fyziku. Ve výuce využíváme celou řadu aktivit, akcí, přednášek a exkurzí, které probíhají jak na naší škole, tak v odborných institucích a zařízeních, především na MFF UK a FJFI.

Naši studenti se opakovaně velmi úspěšně účastní soutěží a projektů spojených s fyzikou, jedná se především o Fyzikální olympiádu a Turnaj mladých fyziků.

Největšími úspěchy poslední doby jsou několikanásobné úspěšné účasti našich studentů – dnes již absolventů, Jáchyma Sýkory a Lubomíra Grunda na mezinárodním kole FO a opakovaná medailová umístění týmu Turnaje mladých fyziků v republikovém kole.

Komise pracuje ve složení

RNDr. Zuzana Hradová Pecinová
Mgr. Štěpánka Jirošová
Mgr. Milan Klouček
RNDr. Josef Pavel, CSc.
RNDr. Petr Pudivítr, Ph.D.
Mgr. Vladimíra Semeráková
RNDr. Dagmar Švarcová
Kde nás najdete?

mapa
+ zvětšit
| online mapa

Nostrifikace

Základní informace Okruhy otázek

Odkazy

gchd na facebooku klub rodičů školní jídelna loogopraha ministerstvo školství

Třídní stránky

1.M 1.J 2.M 2.J 3.M 3.J 4.M 4.J 5.M 5.J 6.M 6.J 7.M 7.J 8.M 8.J 1.C 2.C 3.C 4.C